Fenomenalne właściwości lawendy

 Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim oszałamiające kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są wspaniałym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako roślina lecznicza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.