Ból kręgosłupa – możliwe przyczyny

Nasz kręgosłup jest kolumną kości (kręgów) podtrzymywaną razem przez mięśnie, ścięgna i więzadła a położenie kręgów względem siebie ustalane jest przez amortyzujące dyski. Problem w jakiejkolwiek części kręgosłupa może być powodem bólu pleców. Dla wielu osób ból pleców jest po prostu przykrością. Są jednak też takie przypadki kiedy ból jest rozdzierający i eliminujący z normalnego życia.

 https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/blog/bol-piety/ 

Większa część bólów kręgosłupa – nawet silnego bólu pleców – ustępuje sama w ciągu czterech do sześciu tygodni. Chirurgia jest nieczęsto potrzebna w leczeniu bólu pleców i jest ogólnie korzysta się z niej jedynie w ostateczności.

Popularną przyczyną bólu pleców jest uszkodzenie mięśni (zapalenie) albo więzadeł (zwichnięcie, skręcenie, zwyrodnienia). Zapalenia i skręcenia mogą pojawić się z wielu powodów, w tym niewłaściwego dźwigania, złej postawy i braku regularnych ćwiczeń. Nadwaga może podnieść ryzyko wystąpienia naprężeń i skręceń kręgosłupa.

Ból pleców może również wynikać z bardziej groźnych urazów, takich jak złamanie kręgu lub zerwanie dysku. 

Możliwe przyczyny bólu pleców to:

Przepuklina dysku, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, otyłość,  infekcja nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek), choroba zwyrodnieniowa stawów, 

zapalenie kości i szpiku, zła postawa, reumatoidalne zapalenie stawów, zwężenie kanału kręgowego, choroba Pageta kości, osteoporoza, złamanie kręgosłupa, skręcenia i odkształcenia, Zwężenie kanału kręgowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.